Шевченківській тиждень

Щовесни, коли тануть сніги,

 

І на рясті просяє веселка,

 

Повні сили й живої снаги,

 

Ми вшануємо пам'ять Шевченка!

 

За доброю традицією на початку березня  вся Україна  святкує день народження українського поета, генія філософської думки Т.Г. Шевченка. Наша школа не стала винятком.

 

Відкрили тиждень четвертого березня книжково-ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Тарасе» (бібліотекар Чаленко Д.О.), учні 5-8 класів взяли участь у конкурсі читців-декламаторів «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття»(вч. Коваль С.В., Федченко Л.П., Рогожа С.О.),  де натхненно звучали вірші Шевченка. Для учнів 9-11 класів сьомого березня був запропонований перегляд відеофільмів про життя і творчість Кобзаря.

 

З учнями 5-х класів  дев’ятого березня  було проведено літературно-музичне свято «Ми – з  Кобзаревого роду»(вч. Ботошану І.П.). Учні розповідали про дитинство поета, про збірку «Кобзар», інсценізували спогади матері про Шевченка, поспівали улюблений «Садок вишневий коло хати».

 

Вдячні нащадки свято вшановують пам'ять великого сина України.

 

Кобзарське слово – ніби пісня,

 

Свою дарує мудрість нам.

 

Живуть його  джерела чисті,

 

Назло катам і ворогам.

 

 

"КОБЗАР"-НЕ ПРОСТО КНИГА, А ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ЖИТТЯ!

20 жовтня  2014 року з учнями 9,11 класів Комишівської ЗОШ було проведено науково-практичну конференцію «Кобзар» - не просто книга, а енциклопедія життя» (вч. Коваль С.В., Лотоковська Л.М.). з метою:

-                 донести до учнів, що  в історичному розвитку України Т.Г.Шевченко – явище незвичайне за силою обдарування, посідає вершинне місце у літературі, мистецтві, культурі, є винятковим явищем у світовій літературі своїм походженням, становищем та популярністю;

- виділити риси сьогодення у творах Т.Г.Шевченка, довести їх актуальність;

-довести  багатогранність його таланту;

-         виховувати принциповість, уміння доводити і відстоювати свою думку, громадську позицію.

Основний зміст конференції:

І. Переднє слово вчителя.

ІІ. Доповідь учнів на теми:

1. «Образ України у в торах Шевченка. «Я так її, я так люблю мою Україну убогу…») (Парич П.)

2. «Влучне Шевченкове  слово і сьогоднішні негаразди «Мій любий краю неповинний, за що тебе Господь кара?» (Дяченко К.).

3. «Шевченко і сучасні поети» (Нямцу А..).

4. «Вічна тема: стосунки батьків і дітей. «Не слухала Катерина ні батька, ні неньки…» (Кушнір О.).

5. Проблема збереження рідної мови. «Чужому навчайтесь і свого не цурайтесь». (Гросу В.)

6 Засудження війни у творах поета. «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає!» (Дяченко А.)

ІІІ. Оголошення резолюції конференції.

ІV. Привітання учнів-артистів.

V. Заключне слово вчителя.

Одинадцятикласники повніше осмислили значення творчості, спробували довести, що Шевченко і зараз поміж нас: вчить нас бачити красу природи, разом з нами сумує з приводу війни на Кавказі, не байдужий він до долі жінки, сповнений віри у майбутнє, а ця віра дуже необхідна нам, сучасним українцям; глибше збагнули велич українського генія, його життєвий подвиг в умовах підневільного становища нації, неоцінену вартість «Кобзаря», книгу, яку народ український поставив на чільному місці з минулого  національних і духовних скарбів.

Доповіді учнів відзначаються глибиною змісту, переконливістю фактів, багатством використаних інформаційних джерел.

У заключному слові вчителька звернулася до учнів словами Великого Кобзаря:

                                   Встане Україна

     І розвіє тьму неволі

                                            І буде правда на землі.

В рамках виконання Указу Президента України щодо відзначення 200 – річчя дня народження Т.Г.Шевченка та Року Шевченка в Україні у Комишівській ЗОШ відбулася урочиста лінійка – мандрівка «Тарасовими шляхами»

з метою:

-        виховання любові до української мови, скарбів поетичного слова, України.

-        вшанування пам’яті видатного художника слова патріота України – Т.Г.Шевченка.

-         формування культури мовлення через красу й багатство української мови.

-        пропагування творчості обдарування рідного краю.

Учні 5 – А класу, під керівництвом  вчителя української мови і літератури Лотоковської Л.М.,  провели конкурс – вікторину «Біографічний та творчий шлях Т.Г.Шевченка» ( переможці отримали солодкі нагороди), виразно декламували вірші про Великого Кобзаря,  читали вислови відомих письменників, митців, літературознавців про Геніального поета.

Вищезазначені заходи сприяють формуванню високоморального, національного свідомого підростаючого покоління, виховання патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів прогресивних національних традицій.

ЗАПОВІТ

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отоді я

І лани і гори —

Все покину і полину

До самого Бога

Молитися... а до того

Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров'ю

Волю окропіте.

І мене в сім'ї великій,

В сім'ї вольній, новій,

Не забудьте пом'янути

 Не злим тихим словом.

У 2014 році Україна відзначає 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – геніального українського поета, художника, мислителя.

З метою гідного відзначення ювілейної дати, залучення дітей та педагогів до видатної державної події, створення умов для реалізації творчих можливостей учасників навчально-виховного процесу протягом лютого в Комишівській ЗОШ була організована виставка малюнків до творів Шевченка «Мотиви Шевченківських творів» серед учнів 5-7 класів.

Серед учнів 5-11 класів був проведений конкурс читців віршів Шевченка « В сім’ї вольній, новій», переможцями були обрані Дяченко Д.(5-А кл.), Дяченко В. (7 кл.), Тостоган О. (11-А кл.).Оформлений куточок Шевченка.

 

Виставка малюньків "Мотиви Шевченківських творів"

Як добре іноді поринути в казку. 25 лютого учні 4-А, 5-А класів учасники літературного гуртка «Юні актори» під керівництвом учителя української мови та літератури Коваль С.В. показали виставу «Дідова дочка і бабина дочка». Так в учнів національної школи прищеплюється любов до української мови, української народної творчості.

"Духовна спадщина Кобзаря"

25 лютого вчителями української мови Коваль С.В.. Лотоковською Л.М., Федченко Л.П. була проведена віртуальна екскурсія Шевченковими шляхами «Духовна спадщина Кобзаря» за участю учнів 5-А кл., 9 кл.10-Б кл., 11-А кл.

Учні-екскурсоводи Урсу А.. Тостоган А., Нямцу С., Бринза Г. та ін.. презентували біографічний щоденник Великого Кобзаря.

Вони ознайомили слухачів з Шевченковим краєм, землею безсмертного Тараса. Перегортались сторінка за сторінкою щоденника: У пана Енгельгарда, Наука у Ширяєва, Шевченко у Карла Брюлллова, Петербург. Відвідування України. На засланні. Після заслання. Жінки в житті Т.Г. Шевченка. Останній шлях поета.

 Розповіді супроводжувались переглядом презентації, створеною учителем української мови та літератури Федченко Л.П.

Учні-літературознавці ознайомили школярів з мистецьким генієм Шевченка. Вони почули історії написання поетичних творів поета.

Екскурсоводи віртуальної подорожі ознайомили за допомогою мультимедійної презентації з музеями Тараса Григоровича Шевченка в Україні.

 У виконанні учнів звучали прекрасні поетичні твори поета «Садок вишневий коло хати», «І досі сниться, під горою…», «Заповіт», «Наймичка» та інші.

200 років минуло з дня народження Т.Г.Шевченка, а ми знову й знову звертаємось до нього, до його творчості. Мистецтво Кобзаря належить до вічних духовних цінностей української національної культури.

Є в Шевченка народження дата,

Дати смерті в Шевченка нема.

Ліна Костенко

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Поляки мають Міцкевича, німці – Гете, англійці – Шекспіра, італійці – Данте. Росія гордиться своїм Пушкіним, а ми, українці, пишаємося Тарасом Шевченком.

9 березня цього року ми відзначаємо 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича  Шевченка – гордого, свідомого українця, який жив без хитрощів, лукавства, без «зерна лукавства за собою» і за жодних випробувань долі, навіть найжорстокіших, не зрікся любові до «своєї убогої», але завжди такої рідної України.

«Шевченкові»

Його слова не можна зупинити:

Пророчим гласом в вирі буйних хвиль

Підносяться над велелюдним світом,

Тавром лягають на духовну гниль.

 

Його слова –то пісня, серцю мила,

Вогненний клекіт, бунту буревій.

Живе у них могутня й вічна сила –

Синівська вірність матері своїй.

 

Слова, народжені із блискавиці

І того серця, що дала Вкраїна.

Його слова – із ніжності та криці –

Переболілої душі сльозини.

 

Він з перших, хто розтерзаний за слово,

Бо руйнував тим словом вражу владу.

З глибин народних встала його мова,

Явивши світові найвищу правду.

 

У битві праведній поляже ворог,

Бо гнів палкий безсмертного Тараса

Покірність рабську спалює на порох

І стверджує, що ми – народ – не маса.

 

Лунає над світами спів побідно:

Державність наша назавжди збулась…

Тож недаремно за Вкраїну рідну

В степах чужинських мучився Тарас.

 

Манкурти, роджені в часи Руїни,

Ганьбили мову – нації красу.

Однак тримає й нині Україну

Титан Тарас – його слова і суть.

                                                       Світлана Травнева

З метою виховання поваги та інтересу до творчості Т.Г. Шевченка, любові до поетичного слова у Комишівській ЗОШ відбулась ціла низка заходів по відзначенню знаменної дати.

Так 7 березня учні 6-А класу разом із вчителем української мови та літератури Федченко Л.П. на урочистій лінійці  «Душа поетова святая живе в святих його речах» у віршах, піснях оспівали Т.Шевченка.

Учитель української мови та літератури Гайдаржі Д.М. за участі  учнів 5-Б класу 11 березня провела позакласний захід «Т.Г.Шевченко – талановитий син України». Учні читали напамять поезії Кобзаря, проінсценували уривок із повісті С.Васильченка «У бурянах».

Метою гри-конкурсу «Клуб знавців життя і творчості Т.Г.Шевченка» було згадати і повторити основні знання про життя і творчість Кобзаря». Учні 8-10 класів під керівництвом учителя української мови та літератури Коваль С.В.  в конкурсах «Ерудит», «Склади текст», «Головоломка», «Музичний аукціон» змагалися в тому, яка команда є кращим знавцем життя і творчості Т.Шевченка.

Підсумком літературного тижня було проведення 14 березня літературного вечора «Навіки з нами Шевченко й поруч слава поета» за участі учнів 9 класу, під керівництвом вчителя української мови та літератури Лотоковської Л.М. Метою вечора було викликати захоплення особою митця та інтерес до його творів, виховання на прикладі життя і творчості поета любові до рідної землі, свого народу, його мови і культури, усвідомлення власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави.

Різноманітні конкурси, влучні вислови про мову, творчість Шевченка, виразне читання віршів поета, зустріч з його героями довели, що сучасна молодь, звільнена від ідеологічних пут і стереотипів, здатна глибоко осмислювати і утілювати в життя ідеї гуманізму, що пульсують у творах Великого Кобзаря.

Про проведення Шевченківського тижня

Блажен той муж, що заповіді любить –

Зміцнила правда усі діла його.

Він не схибнеться , він весь вік пробуде

У світлі праведнім образу свого.

Е.Драч.

Відповідно до річного плану роботи школи,  з метою виховання поваги та інтересу до творчості Т.Г. Шевченка, любові до поетичного слова у Комишівській ЗОШ з 10.03.15 до 13.03.15 р. пройшов Шевченківський тиждень

10 березня відбулась виставка літературних газет, присвячених Кобзарю. Газети підготували учні 6-А класу (вчитель Коваль С.В.), 8, 10 класів (учитель Рогожа С.О.). Учителем Федченко Л.П. були підібрані фотоматеріали до творчості Т.Г.Шевченка. Бібліотекар школи Чаленко Д.О. організувала виставку творів Т.Г.Шевченка « Уклін тобі, Кобзарю!».

11 березня вчитель української мови та літератури Рогожа С.О. провела вікторину-гру з учнями 8 класу «Юні шевченкознавці». Учні були поділені на дві команди, відповідали на питання, які стосувались життєвих фактів поета, мали впізнати назву поезії за її рядками, за датами назвати події Шевченка, отримали завдання скласти асоціативний портрет Т.Г.Шевченка, заповнювали анкету поета. Окрім знання фактів біографії Шевченка учні показали гарні навички декламації поезії. Вони читали вірші про Т.Г.Шевченка.

 У рамках тижня учні провели відкриті уроки. Федченко Л.П.  провела урок в 7-А класі за темою О.Генрі «Останній листок». Урок проводився х комп’ютерною підтримкою. Учитель використала елементи випереджального навчання (заздалегідь підготовлена учениця розповіла біографію письменника). Була проведена робота з літературознавчими термінами: новела, характерні риси, складові композиції. Аналіз твору проводився за допомогою бесіди, порівняльну характеристику образів Сью, Джонсі. Для перевірки розуміння змісту твору застосувався літературний диктант «Істинне-хибне». У підсумку було використано прийом «Мікрофон».

У 6-А класі вчителем української мови та літератури Коваль С.В. проведений урок за темою «В.Нестайко. «Тореадори з Васюківки». Сторінками улюбленого твору». Учні розповідали про найбільш яскраві епізоди повісті,  виразно зачитували уривки з твору, аналізували вчинки героїв висловлювали свої судження.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
счетчик посещений

вологість:

тиск:

вітер:

http://www.airo.com.ua/