Національно-патріотичне виховання дітей та молоді- це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

 

 

Заходи «Про  відзначення річниці  Всеукраїнського референдуму  на підтвердження акта  проголошення незалежності України»

     В Комишівській ЗОШ було проведені з 27 листопада по 1 грудня наступні заходи щодо відзначення  річниці Всеукраїнського референдуму в питанні проголошення незалежності України:

1. Творчий звіт учнів 10-А класу  з нагоди відзначення  «26-й річниці Всеукраїнського референдуму про проголошення незалежності України»(28 листопада);

2.  Курс лекцій на тему: «Дисиденський рух в Україні - вклад українських дисидентів у творення незалежності України»(29 листопада, 1, грудня);( 10-11 класи), вчитель історії Іордакеску Д. А.

     

3.Класна година  «1 грудня 1991р. – одна з найважливіших історичних подій  України» 9-А клас , класний керівник Коваль С. В.

 

4. Показ сайд-шоу (фотоматеріалів та історичних документів) пов’язаного  з державотворенням незалежної України (1 грудня), педагог- організатор, Пуйческу Н. В.

Звіт щодо євроатлантичної інтеграції України

Євроатлантична інтеграція України є суттєвим фактором зміцнення її національної безпеки, покликаним сприяти розвитку демократичних інститутів, громадянського суспільства, захисту прав і свобод людини, і, таким чином, відповідає життєво важливим інтересам Українського народу. Геостратегічне і геополітичне становище України як складника єдиного європейського простору визначає її місце в європейських справах, зумовлює вагому роль Української держави у створенні нової архітектури загальноконтинентальної безпеки, серцевиною якої покликана стати Організація Північноатлантичного договору. Євроатлантична інтеграція України має на меті гарантувати її незалежність, територіальну цілісність, суспільний прогрес, запобігати виникненню нових загроз стабільності і безпеці на європейському континенті.

 

    З метою розширення та поглиблення знань про Євроатлантичну інтеграцію України; протидія агресивній політичній риториці навколо питання євроатлантичної інтеграції  в Комишівській ЗОШ було проведенні наступні заходи:

         1.Диспут «Формування образу НАТО серед молоді: проблеми та          перспективи», 11 клас, класний керівник Бондар А. Д.

2.Виховна година «Вплив євроінтеграційних процесів на становлення громадянського суспільства в Україні», 9-А клас , кл. керівник Коваль С. В.

3. Круглий  стіл  « Економіка України на шляху до євроінтеграції», 8-А та 8-Б класи, вчитель економіки, Скутельник Г. О.

4.      Тематична  книжкова  виставка «Україна – НАТО: розмаїття культур», бібліотекар школи, Чаленко Д. О.

Звіт щодо 100-річчя події революції 1917-1921 років.

Українська революція 1917-1921 років… Боротьба за незалежність… Не всі факти й події тієї революції  нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені. Це і тяжкі, криваві бої за Київ та Львів, і трагічна смерть юнаків під Крутами, і десятки тисяч січових стрільців, скошених навесні безжалісною епідемією тифу, і тисячі заморених голодом та холодом у таборах полонених… На їхніх заповітах виростають нові покоління українців, що ведуть боротьбу  за встановлення державності на рідній землі.           З метою вшанування  боротьби за незалежність України, а також у рамках проголошеного Указом Президента України 2017-го  року «Роком Української революції 1917-1921 рр.» в Комишівській ЗОШ  було проведено цикл заходів, спрямованих на виховання, формування почуття патріотизму. Організовано та проведено години спілкування, бесіди за темами: «Класова боротьба 1917-1921 років в Україні» в 11 класі, класний керівник Бондар А. Д., «Українська революція: головні події, постаті» в 10-А класі, вчитель історії Іордакеску Д. А., «Історичне значення Української революції 1917-1921 років» в 8-А класі, вчитель Пуйческу Н. В.

Організовано та проведено круглий стіл за темою: «Чому Україна не змогла здобути незалежність у 1917-1921 роках?», вчитель історії  Іордакску Д.А.

заходи у зв’язку з Днем пам’яті  жертв голодомору

На виконання листа Адміністрації Президента України від 16.11.2017 № 43-01/ 782, резолюцій Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 17.11.2017р. №1095/ДВО-12, Ізмаїльської райдержадміністрації від 20.11.2017 № 2249/01-02/06 щодо вшанування 25 листопада цього року Дня пам'яті жертв голодоморів та 85-х роковин початку Голодомору 1932-1933 років в Україні адміністрації та згідно річного плану виховної роботи у школі, у період з 28.11.17 по 25.11.17 у Комишівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

    У рамках  раніше складеного плану було обмежено проведення розважальних заходів у школі, приспущено прапор та вшановано пам'ять загиблих від голоду  хвилиною мовчання.

 У середу, 22 листопада, проведено загальношкільну лінійку – «Пам’ятаймо про минуле», на якій увазі учнів було запропоновано перегляд документальних  відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

У четвер, 23 листопада, вчитель історії, Іордакеску Д. А та педагог-організатор, Пуйческу Н. В., провели відкритий виховний захід разом з учнями 10-А та 10-Б класів на тему « Пам'ять не стерти роками».

 В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Вчителями було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як  відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

 Вчителі історії розповіли про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.

Класні керівники старшокласників разом із вчителями історії провели відкриту виховну годину «Це остання хлібина, остання…». Ця виховна година запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі однолітків, вчителів, гостей.

Шкільна бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів: бібліотекар, Чаленко Д .О., організувала книжкову виставку на тему «Голодомор – геноцид української нації».

 

 У знак вічної пам’яті жертв голодомору школярі пов’язали на хрест чорну стрічку, вишитий рушник та сніпок пшениці, аби кожен із жителів села не забував про ті страшні події, аби вшанував хвилиною мовчання душі померлих та опухлих  від голоду дітей, батьків, дідів…

«28 жовтня - День визволення України від німецько-фашистських загарбників»

       На виконання резолюцій Ізмаїльської районної державної адміністрації від 20.10.2017 року № 2039/01-02/06, Одеської обласної державної адміністрації від 18.10.2017 № 1006/ДВО-12 та листа адміністрації Президента України від 17.10.2017 року № 43-01/691 щодо відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України, з метою посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих,гідне вшанування пам'яті полеглих в Комишівській школі було проведено ряд заходів:

1. Випуск стіннівки «28 жовтня - Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників», 10-А клас під керівництва вчителя історії Іордакеску Д. А.

2. Проведення уроку мужності  «За мир у всьому світі – це значить за життя» у 9-Б класі, класний керівник Гельман В. М. та вчитель історії Іордакеску Д. А., де був запрошений учасник АТО , Телеуця Юрій Михайлович, 1995 року народження.

3.Проведення засідання круглого столу за темою  «ІІ Світова війна в історії мого краю», «Фронтові дороги» в 11 класі, класний керівник, Бондар А. Д., де були запрошені: Булгару В. Ф.- ветеран педагогічної праці ( капітан-лейтенант запасу)   та   Бужор І. Л.- воєн-інтернаціоналіст у Єгипті.

4. Проведення тематичних книжкових виставок «Дорогами визволення України», бібліотекарем школи, Чаленко Д. О.

 

5) забезпечення благоустрою пам’ятника загиблим воїнам у роки Другої світової війни.

Проведення заходів до Дня захисника України

З метою виховання учнівської молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в школі були проведені виховні заходи з нагоди відзначення Дня захисника України.

Бібліотекар школи, Чаленко Домніка Олексіївна, влаштувала виставку художньої літератури, які підтримували загальний настрій у школі: «Я – громадянин України», «За єдину Україну», «Гетьмани України», «Куточок допризовника».

13.10.2017 вчитель початкової школи, Бринза Майя Іванівна, провела виховний захід у 4-А класі «З Україною в серці», де учні із задоволенням відповідали на завдання, згадували Символіку України, декламували вірші про Батьківщину..

11.10.2017 класний керівник 5-А класу, Ботошану Інна Петрівна,, підготувала виховний захід «Земля-наш дім, ти господар у нім», де були запрошені батьки.

Класний керівник 8-А класу Пуйческу Надія Валентинівна із дівчатами підготували виховний захід (змагання) «Україна від козацьких часів до сьогодення» для хлопців свого класу, восьмикласники змагалися, як справжні козаки. Також класний керівник 9-А класу Коваль Світлана  Володимирівна провела  виховний захід «Мужність і відвага крізь покоління».

Патріотичний настрій відчувався у школі протягом тижня. Вчителі-предметники приділяли увагу відзначенню Дня захисника України на своїх уроках.

 

Учнями 11 та 10-А класу запам’яталися враження від виховного вечора «Тісніше станьте, сильні духом, під прапором одним», який підготували заступник директора з виховної роботи Іордакеску Діана Андріївна та класний керівник 11 класу Бондар Алла Данилівна. 

Тиждень партизанської слави

З метою увічнення всенародної боротьби та вшанування подвигу партизанів і підпільників Президентом України, Леонідом Кучмою, 30 жовтня 2001 року було встановлено щорічне державне свято День партизанської слави, яке відзначається 22 вересня.

 Це свято є найдорожчим для всіх добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни, воно яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину від німецько-фашистських загарбників.

Урок мужності  «Мужність партизанська» був проведений вчителем історії , Іордакеску Д,А., в 10-А класі. Вчитель разом з  учнями провела пошукову роботи  про партизанські загони на території України. Діти завдяки цій роботі змогли , зібраний матеріал, представити на цьому уроці. Всі учні, сприйняли інформацію з гордістю, з болем про долю наших героїв. Але найбільш активними у цій роботі були: Федченко Марина, Урсу Ліза, Мельниченко Вікторія, Ліскевич Альона.

Мета заходу: розширити знання учнів про партизанський рух в Україні; про героїв партизанського руху; розвивати образне мислення, артистичні здібності в декламуванні поезій; виховувати патріотичні почуття, гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за Батьківщину.

 

День Миру

День миру в Україні встановлений Указом Президента № 100 від 5 лютого 2002 року «Про День миру» і відзначається щорічно 21 вересня — в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. Що таке смерть, розруха, голод, неймовірні людські страждання український народ відчув на собі. Тому до Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. Недаремно символом нашої держави став прапор, що має синьо-жовтий кольор, який символізує мирне небо та достаток.

У Міжнародний день Миру  людина замислюється над тим, а що вона особисто зробила заради миру і злагоди хоча б у своєму оточуючому світі

На честь Дня Миру представництво ООН в Україні організовує Всеукраїнську акцію «Голуб Миру», до участі в якій запрошуються колективи та учні українських шкіл.

Члени  учнівського самоврядування  «БАШТІНА» під керівництвом педагога-організатора Пуйческу Н.В. долучилися до   акції «Голуб миру». Учнями 5-11 класами було виготовлено своїми руками паперові Голуби з побажаннями, а учні 1-4 класах мали змогу отримати маленький подарунок .До цієї акції приєднався і наш учень – інвалід, Кушнір Микита.  Дана акція була проведена з метою виховання у школярів почуття патріотизму, солідарності в боротьбі за мир, причетності до подій у світі.

В 5-6 класах було проведенно єдиний урок миру «Ми за мир на всій землі» під керівництвом вчителя історії Лискевич О.І. та заступника директора з виховної роботи Іордакеску Д.А. Класними керівниками було проведено бесіди , лекції та перегляд фільмів та обговорень, спрямованих на поглиблення розуміння питань миру .

  Учні 3-4 кл. об’єднались  у флешмоб «Голуб миру» під девізом: «Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли?»- тим самим діти висловили своє бажання жити у світі без воєн. Учнями 8 класу було виготовлена стін газета до міжнародного дня миру під керівництвом класного керівника Пуйческу Н.В.

Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли  люди живуть спокійно, земля буяє квітом, а  не здригається від страшних вибухів, а діти вільно спілкуються, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим. Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
счетчик посещений

вологість:

тиск:

вітер:

http://www.airo.com.ua/